Hlavná stránka Mapa stránok

Ak chcete dostávať nielen najaktuálnejšie informácie o našej ponuke, uveďte Vašu e-mailovú adresu:

Skupina ISG ( Ideal Stelrad Group) s centrálou vo Veľkej Británii je jedným z nejväčších evrópskych výrobcov vykurovacej techniky. Do skupiny patria podniky na výrobu doskových oceľových vykurovacích telies Stelrad vo Veľkej Británii a Holandsku, Henrad v Belgicku, Termo Teknik v Turecku a kotlov Ideal vo Veľkej Británii.

V Českej republike je skupina zastúpená společnosťou Caradon Heating CZ, ktorá sídli v Ostrave so skladom v poľskom Krakove.

Továreň na radiátory Stelrad bola založená v roku 1925 pôvodne ako plniareň perlivých nápojov. V roku 1939 sa začala výroba pecí, olejových ohrievadiel a elektrických radiátorov. Prevratný rozvoj trhov bol v roku 1960 dôvodom rozšírenia továrne. V roku 1970 bol otevrený nový sklad a správna budova. Továreň získala v roku 1980 skupina Stelrad patriaca do roku 1989 Metal Boxu a následne Caradonu PLC. V roku 1993 bola zmodernizovaná výroba uvedením do prevádzky novej lakovne a dvoch vysoko rýchlostných výrobných liniek. V roku 1997 bol plne spustený TPM proces riadenia výroby. V súčasnosti patrí závod mezi svetovú špičku výrobcov oceľových radiátorov.

Najnovšie metódy výroby radiátorov Stelrad s dôkladnou kontrolou akosti podľa náročných noriem ISO 9001 zaručujú dosiahnutie ich maximálnej funkčnosti a životnosti na navyššej možnej úrovni. Výhodná cena za každý Watt tepelného výkonu radiátorov Stelrad znižuje investičné náklady.

Optimálny pomer sálavého a konvekčného tepla radiátorov umocňuje tepelnú pohodu v miestnostiach. Elegantné a robustné prvky Stelradu v klasickej i nadčasovej línii sa dokonalo včleňujú do každého interiéru. Upevnením pomocou kompaktných úchytov typu Monclac je možné veľmi presné napojenie radiátora k rozvodom, čo sa prejaví estetickým a diskrétnym dojmom z interiéru.

Radiátory Stelrad predstavujú široký rozsah rozmerov - výšok, hĺbok a dĺžok.

Pre požadovaný tepelný výkon v místnosti si môžeme vybrať radiátory nízke, vysoké, úzke alebo široké. Pre zákazníkov, ktorí majú špeciálne požiadavky sú k dispozící výnimočné rady Planar a Vertex. Radiátor sa tak stáva moderným prvkom novodobého interiéru.

Bezpečnosť a záruka

Vonkajšia povrchová úprava radiátora spočíva v odmastení, fosfátovaní, pasivovaní, umytí a ďalej nanesení základného laku použitím najmodernejšej technológie máčania. Vrchná ochranná vrstva vysoko kvalitného laku je nanesená elektrostatickým práškovaním a následne sa vypáli. Tak sa zabezpečí dokonalý vzhľad radiátora počas mnohých rokov dlhodobého užívania a zároveň je umožnená bezproblémová starostlivosť o čistotu radiátorov bez omezenia trvanlivosti.